Wyjątkowy pogrzeb

Mistrz Ceremonii Pogrzebowych w pogrzeb śweicki

Mistrz Ceremonii Pogrzebowej

Rodzaje ceremonii

POGRZEB ŚWIECKI
BEZWYZNANIOWY

Prowadzony jest wyłącznie przez mistrza ceremonii, gdy Zmarły nie był związany z żadną religią lub wyraził życzenie, by pożegnanie miało charakter świecki. Jeżeli Zmarły był osobą wierzącą ale napotkałeś trudności w zapewnieniu Mu tradycyjnego pogrzebu wyznaniowego, wówczas ceremonię prowadzimy z uwzględnieniem wyznawanych przez Was wartości i Waszych duchowych potrzeb.

POGRZEB ŚWIECKI
WYZNANIOWY

Pogrzeb jest współprowadzony przez osobę duchowną i mistrza ceremonii. Duchowny odmawia modlitwy oraz odprawia rytuały i obrzędy zgodne z wiarą Zmarłego lub Jego Bliskich. Naszym zadaniem jest nadanie uroczystości niepowtarzalnego charakteru poprzez wprowadzenie osobistych akcentów oraz wygłoszenie laudacji. Ta forma pożegnania zyskuje coraz większą popularność.

SCENARIUSZ

telefon

PRZYGOTOWANIA

Zadzwoń lub napisz BEZ WZGLĘDU NA PORĘ

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez sms. Czas jest istotnym czynnikiem, im szybciej będziemy mogli ustalić szczegóły tym korzystniej dla obu stron.

POZNAJMY SIĘ

Poprosimy Cię o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące życia Zmarłego, by móc przygotować odpowiednią laudację. Jeżeli z jakiś względów sobie tego nie życzysz- możemy wygłosić ogólną przemowę o życiu, śmierci i przemijaniu.

OMÓWIENIE SZCZEGÓŁÓW

Otrzymasz do autoryzacji przygotowaną przez nas mowę pożegnalną. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jej treść jest odpowiednia. Możesz także udostępnić własny tekst, który możemy odczytać w Twoim imieniu.

mikrofon

CEREMONIA

PRZYWITANIE

Witamy Gości przybyłych na pogrzeb przy akompaniamencie wybranych przez Ciebie utworów muzycznych. Jednocześnie dziękujemy za obecność w tym trudnym czasie.

czas wspomnień

Centralnym punktem jest przygotowana przez nas laudacja na temat Zmarłego. Opcjonalnie zapraszamy na krótki pokaz multimedialny na podstawie przekazanych nam zdjęć i filmów.

MINUTA CISZY

W końcowej fazie ceremonii zachęcamy do chwili zadumy i cichego oddania hołdu Zmarłemu. Następnie kondukt uroczyście przechodzi do miejsca spoczynku.

pexels-ivan-samkov-8963877

POCHÓWEK

OSTATNIE POŻEGNANIE

Jest to czas na krótką przemowę, ostatnie wspomnienia i refleksje. Najbliżsi mają okazję opowiedzieć o swoich uczuciach, wyrazić podziękowania lub żal po stracie.

ZŁOŻENIE DO GROBU

Po złożeniu Zmarłego do grobu, uczestnicy ceremonii mają możliwość złożenia kwiatów, zniczy lub innych symbolicznych przedmiotów przy akompaniamencie muzyki.

PODZIĘKOWANIA I KONDOLENCJE

Czas na podziękowania za udział w uroczystości pogrzebowej. Jest to odpowiedni moment na indywidualną modlitwę lub medytację oraz kondolencje i wyrazy wsparcia dla Najbliższych.

Zapraszamy do kontaktu

+48 798 576 555